Skip to main content

Last | Post‑purchase Upsell

4.3

4 ratings
5
4
3
2
1
AAfterShip Mobile User
7/11/2022
We love the app! Definitely worth the money. It's simple and does what it's supposed to! Highly recommend! Just make sure you test different strategies!
AAfterShip Mobile User
4/1/2022
Apka sama o sobě funguje velmi pěkně a prodává. Nevýhoda je, že nelze přeložit do více jazyků podle webu. Neumí to ani překladač. Stává se to, že zákazník si zboží přes Post‑purchase Upsell přidá, ale už ho nezaplatí, takže se zboží z objednávky zase opět odebere. Bohužel apka už následně komunikuje chybně s Fakturoidem, který zboží z faktury sice také odebere, ale zároveň si myslí, že zákazník zboží vrací a my jsme mu vrátili platbu, vytvoří k tomu dobropis a následně se to samozřejmě nelíbí účetní, takže následuje spoustu manuální práce...
AAfterShip Mobile User
6/8/2021
Setup was a breeze, integrates with Shopify's edit order API, and lets you use smart auto-upsells with Shopify's product recommendations. The upsell pop-up looks clean and legitimate, not gimmicky or spammy. Did I mention the monthly price is a STEAL compared to the bigger upsell apps? This might end up being my new go-to conversions app. Kudos to Digismoothie, 10/10!
AAfterShip Mobile User
5/20/2021
Finally a post-purchase upsell app which does not create a second order, but edits the order and charges the customer that way! Perfect for anyone looking for upsells that make sense and just work.